Wycieczka do Kurozwęk

Nauka poprzez działania terenowe jest najefektwniejszym łączeniem wiedzyz praktyką.A jeśli w ćwiczeniach terenowych działają uczniowie kreatywnych klas IV i V, to pasja zdobywania nowych doświadczeń, a także skala emocji z nimi związanych jest tak wielka, że zarówno dzieci, nauczyciele, a także rodzice zapominają o trudzie i wysiłku zdobywania wiedzy.Natomiast  przekonują się, że może być procesem twórczym. Dlatego Teresa Kozaczka i Jowita Burzawa w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej zaprosiły swoich wychowanków do Kurozwęk, pięknej, starej miejscowości malowniczo położonej w powiecie staszowskim w województwie świętokrzyskim. Miłośnicy historii zwiedzali zamek rodu Popielów, gdzie największą sensację wzbudzały realistycznie odtworzone lochy. Mali koneserzy sztuki mieli okazję podziwiać malarstwo Józefa Czapskiego, dowiedzieli się czym zajmują się genealogiaoraz heraldyka. Jednak prawdziwym hitem stały się ćwiczenia terenowe dla młodych przyrodników – przejazd wraz z przewodnikiem po jedynej w Polsce i jednej z największych w Europiehodowli bizonów amerykańskich. Nie zabrakło również ogniska integracyjnego połączonego z pieczeniem kiełbasek. A także innowacyjnych zabaw: „Określ poznane obiekty oraz pojęcia w języku polskim i angielskim”.

Nauka w terenie poprzez zabawę, innowacje, a także działanie w grupie nie przypomina klasycznych lekcji, ale doskonale je uzupełnia. Warto korzystać z innowacyjnych metod nauczania oferowanych przez nauczycieli naszej szkoły.

Zapraszamy !!!!