Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

„Człowiek jest wielki (…) nie przez to, co ma, ale przez to czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest obchodzony 5 grudnia. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego.

Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz wspieranie organizacji pożytku publicznego.

Z tej okazji klasa V wraz z opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariusza, p. Katarzyną Szewczyk i p. Katarzyną Ząbkowską przygotowała dla społeczności szkolnej „Spotkanie z wolontariatem”, na którym przedstawiła najważniejsze zagadnienia związane z pomaganiem ludziom będącym w potrzebie:

- Co znaczy pomagać?

- Co jest istotą pomagania drugiemu człowiekowi?

- Dlaczego i jak pomagać?

- Gdzie szukać potrzebujących?

- Co to jest wolontariat?

- Kto to jest wolontariusz?

- Co nam daje pomaganie innym?

Mamy nadzieję, że przedstawione obrazy i słowa zapadną Wam w pamięć i zachęcą do pomagania innym.