Imieniny: Celestyny, Iwony

Gala III Międzynarodowego Konkursu Historycznego ,,Śladami Historii Polski – Skąd Nasz Ród”

W piątek 26 kwietnia 2024 r. odbyła się uroczysta Gala III Międzynarodowego Konkursu Historycznego ,,Śladami historii Polski – skąd nasz ród”. Wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie.
Na ręce Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego wpłynęły prace z wielu zakątków świata. Patronat nad konkursem objął prezydent Polski Andrzej Duda. Galę prowadził prezenter Rafał Patyra. Było to niezwykłe przeżycie dla uczniów naszej szkoły!
   W kategorii Szkoła Podstawowa kl. 4-8 – pieśń patriotyczna - miejsce 3 otrzymała Zofia Marszałkiewicz uczennica klasy IV.
   W kategorii Szkoła Podstawowa kl. 0-3 – pieśń patriotyczna - miejsce 3 otrzymał Krzysztof Czermak uczeń klasy 3, natomiast wyróżnienie Maja Zielińska - uczennica klasy 2.
   Po uroczystej Gali mogliśmy podziwiać Centrum Pieniądza NBP.
   Szkołę Podstawową im. ks. J. Twardowskiego w Porębie Radlnej reprezentowała Krystyna Olszówka-Łępa - jako dyrektor szkoły i przygotowująca uczniów do konkursu.